Miriam Hilker / Nowe horyzonty

Termin wersnisażu: sobota 8 czerwca 2019 r, godz. 16.30
Galeria S, Zakład Plastyki Intermedialnej, Mickiewicza 121.
Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Zofii Analog.
Kuratorka wystawy: dr Dorota Chilińska.

Wernisaż getyńskiej artystki Miriam Hilker w ramach współpracy Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Toruniu z Galerią ART SUPPLEMENT z Getyngi oraz Wydziałem Sztuk Pięknych UMK.

Miriam Hilker – absolwentka studiów na kierunku komunikacja wizualna w Wyższej Szkole Projektowania w Offenbach am Main; od 2014 prowadzi z Janem Jackiem Sobeckim Galerię „Art Supplement” w Getyndze; swoje prace wystawiała m.in. w Offenbach, Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Lipsku, Hanowerze, Getyndze i Toruniu.

Wystawa zatytułowana „Nowe Horyzonty” prezentuje serię pejzaży, namalowanych bądź narysowanych za pomocą punktów i pikseli. W ten sposób artystka nawiązuje do współczesnego świata i coraz bardziej w nim dominujących nowoczesnych technologii.

Tytuł zaprezentowanej podczas Jubileuszu wystawy ma dla artystki dodatkowo znaczenie symboliczne. Ma on nawiązywać do zapoczątkowanej właśnie współpracy kulturalnej getyńskiej Galerii „Art Supplement” z Towarzystwem Polsko-Niemieckim w Toruniu.