Wizyty domowe - Witold Stelmachniewicz

Wizyty domowe to cykl niezobowiązujących spotkań o luźnym charakterze z interesującymi artystami. Tym razem nasz Zakład odwiedzi profesor Witold Stelmachniewicz, dziekan Wydziału Malarstwa na krakowskiej ASP.

Urodzony w 1970 roku. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie – dyplom z wyróżnieniem w 1996 roku. Od tego samego roku pracownik naukowo dydaktyczny na tym samym Wydziale i uczelni. Od roku 2013 na stanowisku profesora ASP.

Od 2011 prowadzi Pracownię Rysunku. Aktualnie pełni także funkcjęDziekana Wydziału Malarstwa. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu pokazów zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Francji, Czechach, Austrii oraz na Węgrzech i Ukrainie. Mieszka i pracuje w Krakowie. Centralnym obszarem jego aktywności artystycznej pozostaje malarstwo.

Spotkanie odbędzie się w pięknym budynku Zakładu Plastyki Intermedialnej przy ulicy Mickiewicza 121 w Toruniu, w poniedziałek 20 marca 2017 r. o godz. 19:00.