Medal Janusza Boguckiego dla Beaty Kozłowskiej

Medal Janusza Boguckiego na kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna przyznawany jest za najlepszą pracę magisterską obejmującą dyplom artystyczny i pracę teoretyczną.

Medal za rok 2020 został przyznany Pani mgr Beacie Kozłowskiej ze specjalności Multimedia i fotografia (Katera Intermediów) za pracę artystyczną: Dekalog (promotor prof. dr hab. Krzysztof Białowicz, recenzentka dr Dorota Chilińska) i pracę teoretyczną Czołówka filmowa. Przegląd twórczości artystycznej Saula Bassa (promotorka dr Bernardeta Didkowska, recenzent dr hab. Marcin Jaworski prof. UMK). Gratulacje!!!!

Nominacje do Nagrody otrzymały także Magda Górska (Multimedia i fotografia) i Stefania Studzińska (Rysunek mediów).

Obrady Kapituły odbyły się 20 stycznia 2021. Do nagrody pretendowało 11 wyróżnionych dyplomów.

Nagrodzony dyplom składa się z dziesięciu alternatywnych sekwencji tytułowych (czołówek) do serii telewizyjnej Dekalog (reż. Krzysztof Kieślowski, 1988). W projekcie zostały wykorzystane manualne techniki typograficzne i animacyjne. Analizując cykl Kieślowskiego, Beata Kozłowska zwróciła uwagę na styl reżyserski i bogatą symbolikę filmów ukrytą w rekwizytach, scenografii i oświetleniu. Zastosowane materiały nawiązały do wybranych elementów poszczególnych odcinków Dekalogu. Szczególną inspiracją do stworzenia tego oryginalnego zestawu była twórczość amerykańskiego projektanta i filmowca Saula Bassa.

Wybrane kadry z czołówek:

Dekalog Dekalog Dekalog Dekalog