XII Festiwal Performance Koło Czasu/ Ad Astra

Festiwal jest jedyną cykliczną imprezą artystyczną w Toruniu, która w całości poświęcona jest działaniom o charakterze performatywnym i wideo performance. Jest to festiwal cykliczny, organizowany od 2007 roku, będący spotkaniem twórców tego gatunku sztuki, a także absolwentów i studentów polskich uczelni artystycznych. Założycielem festiwalu Koło Czasu jest prof. Marian Stępak z Zakładu Plastyki Intermedialnej na Wydziale Sztuk Pięknych.

plakat

Uczestnicy: Marta Bartczak; Joanna Chołaścińska; Magda Górska; Andriy Helytovych; Szymon Jankowski; Wojciech Kowalczyk; Krzysztof Kula; Krzysztof Kulbicki; Ivka Macioszek; Halina Matyka; Justyna Piotrowska; Grzegorz Pleszyński; Natalia Reszka; Patryk Różycki; Yaryna Shumska; Marcin Stachoń; Marian Stępak; Alina Śmietana; Dorota Świdzińska; Tomasz Wlaźlak / Maciej Kwietnicki.

Kuratorzy – Marian Stępak, Tomasz Wlaźlak.

• 6-9 grudnia 2018 r., miejsce – Galeria ZPAP, ul. Ducha św. 8
  • 6.XII. 2018, godz. 16:00 inauguracja festiwalu i pokaz performance;
    godz. 19:00 – otwarcie wystawy towarzyszącej, Katarzyna Rumińska, Obiekty, Galeria ZPAP Nurt;
  • 7.XII.2018, godz. 16:00 – drugi dzień pokazów
  • 8.XII.2018, godz. 14:00 – trzeci dzień pokazów;