Wystawa poświęcona Jerzemu Ludwińskiemu oraz wykład Małgorzaty Iwanowskiej-Ludwińskiej

We wtorek 24 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 nastąpi otwarcie wystawy poświęconej Jerzemu Ludwińskiemu. Wystawa, której kuratorką jest Dorota Chilińska, odbędzie się w Galerii S w Zakładzie Plastyki Intermedialnej przy ul. Mickiewicza 121 w Toruniu. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Iwanowska-Ludwińska, która wspominać będzie bohatera wystawy. Wystawa będzie otwarta do 6.02.2017. Zapraszamy!

Jerzy Ludwiński (1930 – 2000) postrzegany jest jako jeden z pierwszych krytyków popularyzujących idee sztuki konceptualnej w Polsce – głównie poprzez publiczne odczyty oraz na łamach miesięcznika Odra, z którym stale współpracował od 1966 roku.

Ludwiński jest autorem tekstów poświęconych sztuce pojęciowej, twórczości Włodzimierza Borowskiego, Jerzego Rosołowicza, Jarosława Kozłowskiego, Jana Ziemskiego.

Zachęcamy do zapoznania się ze wspomnieniami prof. Witolda Chmielewskiego o Jerzym Ludwińskim. przeczytaj wspomnienia

Zebrane teksty Jerzego Ludwińskiego zostały opublikowane m.in. w książce Epoka błękitu. (źródło:  teatrnn.pl).

Fotorelacja:

Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim Wspomnienie o Jerzym Ludwińskim

Fot. Dorota Chilińska, Arkadiusz Soroka