Powolni i rozczarowani

W ramach festiwalu Plaster,Galeria S zaprasza studentów z innych polskich uczelni artystycznych do wykonania projektu związanego z tematyką festiwalu. W tym roku są to studenci Łódzkiej ASP związani z Pracownią Projektowania Grafiki Wydawniczej profesora Sławomira Kosmyki. Tytuł wystawy nawiązuje do hasła festiwalu, który promuje młodych projektantów i designerów Szybcy i wściekli. W ujęciu łódzkich studentów Powolni i rozczarowani może oddawać stan ich ducha po zetknięciu się z brutalną rzeczywistością. Powolni i rozczarowani, ale nie na tyle, żeby przestać tworzyć.

Wernisaż wystawy: 14 maja 2015 roku w Galerii S przy ul. Mickiewicza 121 w Toruniu. Wystawa będzie otwarta do 1 czerwca 2015 r.

Powiększ

Nie jesteśmy szybcy i wściekli, jesteśmy powolni i zrezygnowani. Lubimy zwykłe rzeczy i nie wybieramy się na barykady. Głosem sprzeciwu jest pochylenie się nad codziennością, którą chcemy przeżywać nie śpiesząc się. Chcemy celebrować śniadania, chcemy spotykać się z przyjaciółmi, chcemy pracować wolniej i chcemy by ta praca miała wartość dyktowaną ulubioną estetyką. Wybierając zawód projektanta nie do końca wiedzieliśmy jakie stoją przed nami wyzwania. Że nie każdy zachwyca się kształtem litery i że najlepiej to najszybciej i najtaniej. Projektowaliśmy dla siebie bawiąc się estetyką, która nierzadko była szybka i wściekła. Mieliśmy te wolność, że mogliśmy w zaciszu własnych mieszkań tworzyć typograficzne przestrzenie, które na rynku nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ale niestety rynek to rzeczywistość i w tym jest ten element zrezygnowania. Chcielibyśmy pokazać siebie, kilkoro młodych projektantów, którzy upodobali sobie czasem chaos, ale nigdzie im się nie spieszy. Ekspozycja, która stworzymy będzie kolektywną infografiką w której wyjaśnimy jak projektujemy, dlaczego i czemu jest to dla nas interesujące. Pragniemy stworzyć wykres własnej praktyki pokazujący w jakiej estetyce się poruszamy kiedy mamy swobodę działania i kiedy nikt nie ma żadnego "ale". Chcielibyśmy żeby praca zagospodarowała całą przestrzeń galerii. Mamy w planach zrobienie zina w którym znalazłyby się elementy wspólnej grafiki.

Fotorelacja: