RELACJE 3 - SYLWIA SIMSON / MARIAN STĘPAK

Wystawa pt. Relacje 3 jest kolejną odsłoną prezentacji ujętych w cyklu pod tą samą nazwą, który prezentuje najciekawsze postawy studentów ze specjalności multimedia i fotografia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Podstawowym założeniem Relacji jest to, aby wykładowcy z Zakładu Plastyki Intermedialnej proponowali wyróżniających się studentów do kolejnego z pokazów. Według idei kuratora cyklu prof.. Mariana Stępaka, udział w poszczególnych jego częściach jest dobrowolny. Wystawy są zarówno promocją i możliwością dla studentów prezentacji swoich prac razem ze swoimi pedagogami. Pozytywnie budowane relacje na płaszczyźnie student - pedagog sprzyjają rozwijaniu się aktywnych postaw twórczych, ale również wpływają na dydaktykę.

Plakat

Wykładowcy, jako kreatorzy sztuki współczesnej, zarazem odpowiedzialni za artystyczne kształtowanie młodych ludzi, mają do spełnienia ważne role, jedną z nich jest wprowadzanie adeptów sztuki w samodzielny obszar twórczości.

Sylwia Simson jest studentką IV roku na kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Prof. Marian Stępak jako pracownik Wydziału Sztuk Pięknych UMK jest również kuratorem Galerii ZPAP Nurt w Okręgu Toruńskim ZPAP.

Wernisaż – 18.04.2018 r., godz. 19:00, Galerii ZPAP Nurt, ul. Ducha Świętego 8, Toruń. Wystawa czynna do 22 kwietnia 2018 r.