Fale - wystawa pracowników Zakładu Plastyki Intermedialnej

3 marca 2017 r. (piątek) o godz. 18.00 w Galerii "Wozownia" (ul. Ducha Św. 6 w Toruniu) odbył się wernisaż wystawy Fale. Prace będzie można oglądać do 2 kwietnia 2017 r.

Jest to pierwsza wspólna wystawa pracowników Zakładu Plastyki Intermedialnej złożona z prac, które powstały specjalnie na tę okoliczność. Wystawa ma charakter bardzo osobisty, a większość powstałych prac zawiera refleksje na temat życia, przemijania, historii, pokoleń i związków z ludźmi.

Jak pisze kuratorka wystawy Dorota Chilińska: "Przeczytałam kiedyś zdanie, które miało tłumaczyć sens naszej egzystencji: „Kamień wpadając do wody nie wie, że zostawia fale”. Gdybym chciała opowiedzieć dokładnie o moim życiu, musiałabym, jak Marcel Proust, wymienić każdą w nim osobę, bo każda z nich przyczyniła się do zbudowania historii mojego życia, a co za tym idzie mnie samej. Ta fala, która powstaje wokół nas, nawet jeśli jest bardzo przypadkowa, potrafi czasami zamieniać się w morze, w splotach spotkań i historii. Są jednak osoby i doświadczenia wyjątkowe, które zawsze pamiętamy. Chciałabym, żeby ta wystawa odnosiła się do takich doświadczeń..."

Artyści: Krzysztof Białowicz / Dorota Chilińska / Witold Chmielewski / Joanna Chołaścińska / Szymon Chyliński / Witold Jurkiewicz / Anna Kola / Wiesław Smużny / Arkadiusz Soroka / Marian Stępak / Maria Szczodrowska i Radosław Staniec / Tomasz Wlaźlak. katalog wystawy, plakat, zaproszenie

Fotorelacja:

Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale Fale