VR, jednorazowe działanie performatywne

Działanie o charakterze performatywnym nawiązujące do Teatru Rysunku Franciszka Starowiejskiego. Celem działania jest badanie potencjału kreacyjnego, tkwiącego w narzędziach stworzonych przede wszystkim do rozrywki związanej z branżą gier komputerowych. Używając gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, artyści wykreują na żywo dzieło w wirtualnej przestrzeni. Efekty ich działań nie są zaplanowane, wykreowane spontanicznie formy plastyczne widoczne będą na ekranach rozmieszczonych w przestrzeni galerii.

Plakat

Dr Tomasz Wlaźlak – wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzi zajęcia w Zakładzie Plastyki Intermedialnej.

Dr Katarzyna Rumińska – wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi, na wydziale zamiejscowym w Bydgoszczy prowadzi zajęcia na kierunku Artystyczna Grafika Komputerowa.

Autorzy projektu obronili prace doktorskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2016 roku pod kierunkiem prof. Mariana Stępaka. Ich działanie odbędzie się dnia 19 grudnia 2017, w godz. 17:00 - 19:00 w galerii Związku Polskich Artystów Plastyków przy ulicy Ducha Świętego 8 w Toruniu.