Wizyty domowe - Wojciech Kowalczyk

Wizyty domowe to cykl niezobowiązujących spotkań o luźnym charakterze z interesującymi artystami. Gościem spotkania będzie dr Wojciech Kowalczyk. Spotkania są okazją do bliższego zapoznania się z twórczością zaproszonych gości, ale także do integracji środowiska studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz oczywiście mile widziane będą wszystkie osoby, niekoniecznie związane z Wydziałem. Zapraszam serdecznie wszystkich chcących bliżej zapoznać się ze sztuką aktualną.

Spotkanie z artystą będzie miało charakter performatywny i będzie połączone z mini koncertem zespołu WED VUH, który Kowalczyk tworzy z Leszkiem Goldyszewiczem. WED VUH tworzą noiisowo-transowy intuicyjny przekaz energetyczny na pograniczu erupcji chaosu, bez przekraczania go.

Warsztaty z tworzenia teledysku

Koncert zespołu będzie świetną okazją do przeprowadzenia warsztatów z tworzenia teledysku. W związku z tym zapraszam serdecznie wszystkie chętne osoby do przyniesienia ze sobą wszelkich urządzeń rejestrujących. Kamery, aparaty, komórki... wszystko może się przydać. Podczas spotkania z artystą 13.03.2017 r. nagramy materiał, który tydzień później (20.03.2017 r.) postaramy się wspólnie zmontować w ciekawą całość.

Spotkanie odbędzie się w pięknym budynku Zakładu Plastyki Intermedialnej przy ulicy Mickiewicza 121 w Toruniu, w poniedziałek 13 marca 2017 r. o godz. 19:00.

Wojciech Kowalczyk

Urodzony w 1957 roku w Bydgoszczy. Ukończył studia pedagogiczne i studia podyplomowe w zakresie kulturoznawstwa. W sztuce zajmuje się performance art., video art., instalacją, malarstwem oraz sformułowanymi przez siebie gatunkami sztuki takimi jak: GHNO art (sztuka właściwościowa), KATEEM art (ogłaszanie kolorów teoretycznych), ALO art (rzeźba teoretyczna - antyrzeźba teoretyczna), MEZIT art (sztuka pośredników), HIPERIMPRESJONIZM PARAMETRALNY, ARX art (sztuka odnosząca się do osób nieżyjących). Inicjator Bydgoskiego Spichlerza Sztuki - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance, który odbywa się corocznie w Bydgoszczy.

Leszek Goldyszewicz

Malarz, okazjonalnie live akcjonista, performer. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik tyluż zbiorowych w Bydgoszczy m.in. w BWA, Galeria Kantorek, Galeria Autorska, F.R.G.S. MÓZG, oraz w Polsce i za granicą /Dania, Francja, Rumunia, USA/. Uczestniczył m.in. w projekcie Dźwięki Mowy-Dźwięk Nowy - Rene Kote i Marcina Wolniewicza w Akademii Muzycznej w Warszawie /2011/-vocal, Zamek Dźwięku Jarka Pijar